نی نی مونهبارداری و اقدامچگونه دیابت بارداری را مدیریت کنیم؟
Gestational Diabetes - چگونه دیابت بارداری را مدیریت کنیم؟

چگونه دیابت بارداری را مدیریت کنیم؟

منتشر شده در ۲۴ شهریور , ۱۳۹۷
نویسنده مدیرسایت
50 بازدید

 اگر شما نیز دیابت بارداری دارید نباید زیاد نگران این موضوع باشید

در چنین شرایطی باید توصیه های پزشک را دنبال کنید تا مطمئن شوید بارداری سالمی خواهید داشت. دیابت بارداری در میان افراد بسیار  شایع است.  دو الی ۱۰ درصد از زنان باردار با چنین شرایطی دست و پنجه نرم می کنند. به گفته مایو کلینیک، جفت که کودک را به منبع خون متصل می کند سطح بالایی از هورمون های متعدد را تولید می نماید. تقریبا همه این موارد فعالیت انسولین در سلول ها را تغییر می دهد و باعث افزایش سطح قند خون می شود. با رشدکودک، جفت هورمون های مسدودکننده انسولین بیشتری تولید می نماید. برای زنان این یک مشکل نیست زیرا پانکراس آن ها می تواند انسولین کافی تولید نماید و سطح قند خون را در حالت متعادل نگه دارد اما زمانی که فرد دیابت بارداری دارد، پانکراسش  نمی تواند با افزایش سطح قند در خون کنار بیاید و همین امر بر روی رشد کودک تاثیر می گذارد.  اگر شما نیز با چنین شرایطی تشخیص داده شدید بهتر است توصیه های پزشک را جدی بگیرید. بعد از هر وعده غذایی می توانید قند خون خود را بررسی کنید.  در برخی از شرایط پزشک ممکن است به شما بگوید در طول روز ۴ بار قند خون خود را بررسی کنید و سطح آن را بر روی کاغذ بنویسید و به او  بدهید.  برای برخی از خانم ها تغییر در رژیم غذایی برای پایدار نگه داشتن سطح قند خون نمی تواند کافی باشد. در چنین شرایط دوز اندکی از انسولین تجویز می شود و فرد باید آن را مورد استفاده قرار دهد تا سطح قند خون در مقدار پایدار حفظ شود.

بخوانید  هفته نهم بارداری

انسولین

اگر پزشک انسولین یا داروهای خوراکی را برای شرایط شما تجویز کرد زیاد نگران نباشید.  استفاده از این شات ها زیاد هم ترسناک نیست و معمولا دردی را ایجاد نمی کند.  شما باید بیشتر ار قبل مراقب وضعیت و سلامت خود باشید. افرادی که دیابت بارداری خود را کنترل نمی کنند ممکن است عوارضی را برای جنین خود ایجاد نمایند که این عوارض

عبارتند از

 

وزن اضافی به هنگام تولد

سطح قند خون پایین

زایمان زودرس

دیابت نوع ۲ در کودکان

 

نظر شما در رابطه با چگونه دیابت بارداری را مدیریت کنیم؟ چیه ؟ به نظرتون این محتوا مفید هست ؟ حتما نظر خودتون رو در قسمت نظرات این مقاله درج کنید تا در نوشتن مقالات بعدی به ما کمک کنید.


در همین زمینه بخوانید:

مقاله های دیگر

pregnancy week 20 fetal movement square 1 200x200 - هفته بیستم بارداری
هفته بیستم بارداری
در این هفته از بارداری باید خود را برای اسکن بعدی آماده...
۱۹ آبان , ۱۳۹۷
pregnancy week 17 skeleton square 200x200 - هفته هفدهم بارداری
هفته هفدهم بارداری
خوب تبریک می گوییم. حالا شما به هفته هفدهم بارداری خود رسیده...
۳۰ مهر , ۱۳۹۷
Week 6 200x200 - بارداری در هفته ششم
بارداری در هفته ششم
در هفته ششم بارداری جنین شما به سرعت رشد و توسعه خواهد داشت....
۱۷ مهر , ۱۳۹۷

ارسال دیدگاه

نظرات کاربران
3 نظر ثبت شده
ناهید

تشکر مقاله خوبی بود

1 سال پیش
یسنا

منم تو دوران بارداری خیلی نگران دیابت بارداری بودم ولی خداروشکر اتفاق نیوفتاد

1 سال پیش
نرگس

عالی هستید خیلی از مطالب سایتتون مفیده

1 سال پیش