نی نی مونه | مجله اینترنتی مادر و کودکپدرانه/ مادرانهچگونه عادت های بد را در کودکان اصلاح کنیم؟
photo 2018 09 22 20 06 23 - چگونه عادت های بد را در کودکان اصلاح کنیم؟
مقاله تصویری

چگونه عادت های بد را در کودکان اصلاح کنیم؟

منتشر شده در ۳ مهر , ۱۳۹۷
نویسنده مدیرسایت
8 بازدید

بیشتر ماها دوست نداریم بگوییم که کودکمان حداقل یک عادت بد مثل کشیدن گوش، جویدن ناخن یا شکستن وسایل را دارد. خوشبختانه روش های زیادی برای برطرف کردن این عادت های بد وجود دارد. عادت های ناسالم ریشه در کودکی دارد  و اگر برطرف نشود ممکن است در طول زندگی همراه فرد باشد. کودکان بی گناه   و معصوم هستند و بیشتر فعالیت هایشان ناخودآگاه است. به همین خاطر والدین باید در حل چنین مشکلاتی به ان ها کمک کنند.

 چگونه با عادت های بد کودکان مبارزه کنیم

همانطور که در ابتدای مقاله نیز ذکر کردیم برای هر مشکلی راه حلی وجود دارد. اگرچه برطرف کردن عادت های بد ممکن است دشوار باشد اما غیر ممکن نیست. با کمی صبر، مراقبت و هوشیاری می توانید این عادت ها را کنترل کنید.

 نادیده گرفتن

توجه زیاد به عادت های بد کودک و تنبیه کردن او ممکن است تاثیر منفی به جای بگذارد. او در این شرایط تشویق می شود عادت های بد خود را تکرار کند.به همین خاطر در ابتدا بهتر است به رفتارهای آزاردهنده اش توجهی نکنید و اجازه دهید با گذشت زمان این عادت را ترک کند.

بخوانید  با کودک لجباز چگونه رفتار کنیم؟

 تشویق و جایزه دادن

تشویق و جایزه دادن به کودک زمانی که عادت های خوبی انجام می دهد و از انجام عادت های بد خودداری می کند یک استراتژی عالی است.

 آموزش دادن

کودک شما تنها زمانی از انجام عادت های بد سر  باز خواهد زد که هوشیارانه بخواهد ان را انجام ندهد. به همین خاطر باید به او آموزش بدهید و بگویید چرا عادتش بد است.

 تشخیص علل ریشه ای

کودکان معمولا الگوهایی از رفتارهای ناخواسته را تکرار می کنند زیرا استرس دارند. به همین خاطر باید با کودک خود صحبت کنید و علت بروز استرس را شناسایی نمایید.  گوش دادن به مشکلات کودکان، صبور بودن، ابزار عشق و پشتیبانی، کمک به ان ها برای حل این مشکلات می تواند در از بین بردن عادت های بد مفید باشد. درک علل بروز استرس به شناسایی روش های جایگزین و خلاقانه کمک می کند.

نظر شما در رابطه با چگونه عادت های بد را در کودکان اصلاح کنیم؟ چیه ؟ به نظرتون این محتوا مفید هست ؟ حتما نظر خودتون رو در قسمت نظرات این مقاله درج کنید تا در نوشتن مقالات بعدی به ما کمک کنید.

مقاله های دیگر

Blog Bing Importance of Superheroes in Kids 200x200 - چگونه کودکان شجاعی داشته باشیم؟
چگونه کودکان شجاعی داشته باشیم؟
همه افراد دوست دارند...
۳ مهر , ۱۳۹۷
15203166515a9e30eb0f449untitled design 57 200x200 - مسیر توسعه کودک دو ساله
مسیر توسعه کودک دو ساله
ممکن است در مسیر توسعه...
۲۴ آبان , ۱۳۹۷
Children of Divorced Parents2 artwork 200x200 - اثرات روانی طلاق بر روی کودکان چیست؟
اثرات روانی طلاق بر روی کودکان چیست؟
اثرات روانی طلاق بر روی...
۴ آبان , ۱۳۹۷

ارسال دیدگاه

نظرات کاربران
0 نظر ثبت شده