چگونه کودکان شجاعی داشته باشیم؟

چگونه کودکان شجاعی داشته باشیم؟

همه افراد دوست دارند کودکان شجاعی داشته باشیم . خوب حالا سوال اینجاست که این شجاعت از کجا می آید؟ چه چیزی باعث می شود کودک ما در بزرگسالی و حتی کودکی فردی شجاع باشد؟ چگونه می توان رفتارهای شجاعانه را در کودک پرورش داد. در این مقاله قصد داریم به همین موضوع بپردازیم.

به او نشان دهید شجاعت چگونه است

اگر می خواهید کودک شجاعی داشته باشید باید خودتان هم فرد شجاعی باشید.  به آن ها اجازه دهید از ناحیه امنشان خارج شوند. اگر از چیزی می ترسید با آن ترس روبرو شوید. شاید از راه رفتن در بلندی می ترسید. پس خود را با این شرایط مواجه کنید.  زمانی که چنین حرکاتی رخ می دهد کودک شما قدرت درونی تان را می بیند. قهرمان زندگی او باشید تا بتواند از شما الگو بگیرد و بداند می تواند در برابر ترس هایش بایستد.

او را به چالش بکشید و تحسینش کنید

همه ما به طور طبیعی دوست داریم در هر بازه ای از زندگی از کودک خود محافظت کنیم. با اینحال در برخی از شرایط باید  کودک خود را به چالش بکشیم. امتحان کردن غذاهای جدید، صحبت کردن در برابر جمع یا بازی کردن یک ورزش جدید همگی روش هایی است که می تواند او را به چالش بکشد.

زمانی که قدم برداشت و چیز جدیدی را امتحان کرد مطمئن شوید که او را تحسین می کنید و عشقتان را ابراز می کنید. او را تشویق کنید.

او را برای رسیدن به اهدافش تشویق کنید

کودکان کم سن و سال را راحت تر می توان آموزش داد.  کودکان شجاع که در کودکی یاد می گیرند برای رسیدن به اهدافشان تلاش کنند در بزرگسالی نیز به همین منوال حرکت خواهند کرد. به او کمک کنید از مرزهای موجود عبور کند و برای رسیدن به چیزی که دوست دارد تلاش نماید.

  • ۵/۵
  • ۱ امتیاز
۱ امتیازX
Very bad!BadHmmmOkeGood!
۰%۰%۰%۰%۱۰۰%

یک پیشنهاد برای شما:

یک دیدگاه

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری با * مشخص شده است. *